آرشيو

 • 2/مرد/1396 - 09:56
  به گزارش بیست استان آذربايجان شرقي؛ جعفر پاشایی تربیت نسلی مسئول و نیروی تراز انقلاب با استفاده از ظرفیت های موجود را از اهداف برگزاری طرح یاوران ولایت اعلام کرد و گفت: برنامه های این طرح به لحاظ محتوایی برای دختران و پسران یکنواخت است و تنها از نظر شکلی تغییراتی در خصوص ارائه محتوا و استفاده از مدرسان وجود دارد.
 • 2/مرد/1396 - 09:29
  به گزارش چهارمحال بیست، برنامه صبحگاه دوره یاوران ولایت با حضور فرماندهان واحدهای پیشگام در اردوگاه یاوران ولایت برگزار گردید.
  در این صبحگاه که به همت تعدادی از دانش آموزان بسیجی برگزار شد برنامه هایی همچون پخش سرود جمهموری اسلامی ایران، نیایش، دکلمه، قرائت دسته جمعی سوره عصر و .... اجرا گردید.
 • 2/مرد/1396 - 09:15
  به گزارش چهارمحال بیست، همزمان با آغاز دهه کرامت و میلاد کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) برنامه محفل انس با قرآن کریم و جشن میلاد در اردوگاه یاوران ولایت برگزار گردید.
  در این برنامه که با حضور دو قاری نوجوان برگزار گردید آیاتی چند از کلام وحی توسط قاریان نوجوان قرائت گردید. این دو قاری نوجوان که نیز حافظ قرآن هم بودند آیاتی را که توسط حاضرین درخواست گردید را از حفظ قرائت نمودند.
  در ادامه برنامه یکی از قاریان نوجوان نحوه حفظ قرآن و ماجرای حفظ قرآن خود را شرح دادند.
 • 1/مرد/1396 - 16:45
  به گزارش چهارمحال بیست، حلقه های صالحین با حضور فرماندهان واحدهای مقاومت پیشگام بسیج دانش آموزی در محل اردوگاه یاوران ولایت برگزار گردید.
  این حلقه ها با موضوعات خودسازی و تقویت اعتقادی، بسیج دانش آموزی و فعالیت های فرهنگی در مدارس و موضوع آتش به اختیار برگزار گردید.
  همچنین فرماندهان واحدهای پیشگام در این حلقه ها تجربیات موفق خود در اجرای برنامه های فرهنگی بسیج را بیان نمودند و از نقطه نظرات یکدیگر استفاده نمودند.
 • 1/مرد/1396 - 16:40
  به گزارش چهارمحال بیست، سردار علی محمد اکبری فرمانده محترم سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری در دوره یاوران ولایت بسیج دانش آموزی حضور یافتند.
  سردار اکبری ضمن بازدید از مکان برگزاری اردوی یاوران ولایت در کلاس های آموزشی فرماندهان واحدهای بسیج دانش آموزی حضور یافته و از نزدیک با آنان گفتگو نمودند.
  سردار اکبری خطاب به فرماندهان واحدها گفت: با حضور در این دوره باعث معنویت و خودشناسی و خداشناسی را بیاموزید و از این دوره استفاده کنید.
 • 1/مرد/1396 - 09:55
  به گزارش چهارمحال بیست، کلاس های تربیتی و آموزشی دوره یاوران ولایت با حضور اساتید در حال برگزاری می باشد.
  در این دوره فرماندهان واحدهای مقاومت پیشگام در کلاس های تربیتی و آموزشی با عناوین مختلف شرکت می نمایند.
  در این کلاس ها موضوعاتی چون: پنج شاخص انقلابی گری، ولایت فقیه، بسیج در کلام امام و رهبری، توحید و معاد، جوانان و نوجوانان، برنامه ریزی، صالحین شناسی و... توسط اساتید دوره تدریس می شوند.
 • 1/مرد/1396 - 09:51
  به گزارش چهارمحال بیست، برنامه صبحگاه دوره یاوران ولایت با حضور فرماندهان واحدهای پیشگام در اردوگاه یاوران ولایت برگزار گردید.
  در این صبحگاه که به همت تعدادی از دانش آموزان بسیجی برگزار شد برنامه هایی همچون اجرای سرود یاوران ولایت، دکلمه و .... اجرا گردید. در انتهای برنامه جناب سرهنگ ریاحی به ایراد سخن پرداختند.
 • 31/تير/1396 - 16:13
  کل آموزش وپرورش استان گفت: کسب مهارت زندگی یکی از ضروریات جامعه است که باید به دانش آموزان این مهارت‌ها آموزش داده شود.
 • 31/تير/1396 - 16:10
  به گزارش چهارمحال بیست، حاتم ریاحی در حاشیه افتتاحیه طرح یاران ولایت در شهرکرد گفت: این دوره ویژه فرماندهان بسیج واحدهای مقاومت پیشگام دانش‌آموزی به مدت ۱۴ روز برگزار می‌شود.
  وی با بیان اینکه در این دوره بیش از ۳۲۰ دانش‌آموز حضور دارند خاطر‌نشان کرد: دوره طرح یاد یاران در هفته جاری ویژه ۱۶۰ نفر از دانش‌آموز دختر و در هفته آینده ویژه ۱۶۰ نفر از دانش آموزان پسر در شهرکرد برگزار می‌شود.
  این مسئول با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد: در این دوره مهارت‌های مدیریتی تشکیلاتی، و رشد معرفتی و معارفی آموزش داده خواهد شد.
 • 31/تير/1396 - 15:45
  به گزارش چهارمحال بیست، افتتاحیه دوره یاوران ولایت استان چهارمحال و بختیاری ویژه خواهران با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) ، مدیر کل آموزش و پرورش استان و دیگر مسئولین استان برگزار گردید.
  در این برنامه که با حضور ۱۶۰ نفر از فرماندهان واحدهای پیشگام برگزار شد،حاتم ریاحی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی به بیان اهداف دوره یاوران ولایت پرداخت و از فرماندهان واحدهای مقاومت خواست حداکثر استفاده از این دوره را ببرند.
 • 31/تير/1396 - 15:40
  به گزارش چهارمحال بیست، دوره یاوران ولایت ویژه خواهران در استان چهارمحال و بختیاری آغاز گردید. در این دوره حدود 160 نفر از فرماندهان واحدهای پیشگام شرکت می نمایند.
  این دانش آموزان امروز صبح در اردوگاه علامه طباطبایی شهرکرد جهت شرکت در دوره یاوران ولایت حضور یافتند.
 • 28/تير/1396 - 08:38
  به گزارش خبرنگار چهارمحال بیست، افتتاحیه طرح هجرت 3 ویژه خواهران در محل کانون حضرت زینب (س) در روستاری مرغملک برگزار گردید.
  گرجی فرمانده حوزه گفت: محل برگزاری این کلاسها در دبستان شادی می باشد فعالیت ها و عرصه های فعالیت این اردو آموزش خیاطی-آموزش بافت قالی -برگزاری کلاسهای زبان و کامپیوتر می باشد.
  وی افزود: با هماهنگی به عمل آمده با سازمان فنی و حرفه ای گواهی مهارت برای نامبردگان صادر می گردد.
  در این مراسم جانشین بسیج سازندگی استان و مسئول بسیج سازندگی ناحیه شهرکرد و فرمانده حوزه حوزه دانش آموزی لاران و همچنین ریاست شورای اسلامی روستا حضور داشتند.
 • 28/تير/1396 - 08:27
  به گزارش خبرنگار چهارمحال بیست، به همت حوزه بسیج دانش آموزی امام محمدباقر(ع) فارسان مصاحبه متقاضیان شرکت کننده در دوره یاوران ولایت برگزار گردید.
  رشیدی فرمانده حوزه گفت: دانش آموزان پذیرفته شده در این مصاحبه در دوره یاوران ولایت که بصورت متمرکز در مرکز استان برگزار خواهد شد شرکت می نمایند.
  وی خاطر نشان کرد هدف از برگزاری این دوره تربیت دانش آموز تراز انقلاب اسلامی است و دانش آموزان بسیجی شرکت کننده در این دوره به عنوان فرمانده واحد در سال تحصیلی جدید در مدارس فعالیت خواهند نمود.
  دوره یاوران ولایت هرساله توسط سازمان بسیج دانش آموزی برگزار می گردد.
 • 25/تير/1396 - 11:05
  به گزارش خبرنگار چهارمحال بیست، اردوهای طرح هجرت در حوزه امام محمدباقر(ع) فارسان برگزار همزمان با فصل تابستان آغاز شد.
  این طرح که تابستان هر سال برگزار می گردد امسال نیز در تیرماه با همکاری آموزش و پرورش شهرستان فارسان برگزار می شود.
  سرگرد پاسدار میثم بابایی، مسئول اجرای اردوهای طرح هجرت در شهرستان فارسان، گفت: از مهمترین هدف های اجرای این طرح می توان به مقابله علمی و عملی با جنگ نرم و فرهنگی دشمن اشاره نمود.
 • 25/تير/1396 - 10:53
  به گزارش خبرنگار چهارمحال بیست، مراسم افتتاحیه طرح هجرت تابستان 96 با حضور جانشین محترم فرمانده سپاه ناحیه لردگان جناب سرهنگ ضیایی در سالن اجتماعات دبیرستان الزهرا شهر مال خلیفه برگزار گردید.
  سرهنگ ضیایی هدف از برگزاری این طرح را غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان برشمرد و گفت: این فعالیت زمینه ساز در برگرفتن فعالیت های بزرگ خواهد بود.
  همچنین در این مراسم افتتاحیه با حضور دانش آموزان بسیجی شرکت کننده در طرح هجرت نیز حضور داشتند.
 • 25/تير/1396 - 10:39
  به گزارش خبرنگار چهارمحال بیست، سرگروه های صالحین بسیج دانش آموزی در راهپیمایی حجاب و عفاف شرکت نمودند.
  عفاف با حضور مسئولان ادارات و سازمانهای استان و سرگروه های صالحین بسیج دانش آموزی روز چهارشنبه تاریخ 21 تیر راس ساعت 6 که از محل میدان بسیج شهرکرد آغاز گردید شرکت داشتند در ضمن در این راهپیمایی بسیجیان شهرستان فارسان نیز حضور داشتند.
 • 25/تير/1396 - 08:54
  به گزارش خبرنگار چهارمحال بیست، جلسه ی کمیته ی اجرایی بسیج دانش آموزی باموضوع طرح هجرت 3در اداره ی آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
  در این جلسه که باحضور فرمانده سپاه ناحیه شهرستان، رئیس اداره آموزش و پرورش ٬ تعدادی ازکارکنان این دو ارگان و فرمانده حوزه دانش آموزی برگزار شد٬ مصوباتی صورت پذیرفت که به توافق اداره آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی در شهرستان سامان انجام گرفت.
  فرمانده حوزه گفت: در اردوی طرح هجرت دانش آموزان بسیجی در عرصه سازندگی به فعالیت خواهد پرداخت. همچنین در کنار فعالیت های سازندگی این دانش آموزان در کلاس های فرهنگی و عقیدتی نیز شرکت می کنند.
 • 25/تير/1396 - 08:34
  به گزارش خبرنگار چهارمحال بیست، افتتاحیه طرح هجرت دانش آموزی به همت حوزه شهید رجایی برگزار گردید.
  افتتاحیه طرح هجرت دانش آموزی به همت حوزه شهید رجایی امروز 21 تیرماه با شروع به کار دانش آموزان در دبیرستان معارف آغاز گردید.
  جناب سرهنگ امیری فرمانده حوزه گفت: هدف از برگزاری غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ، کارآفرینی ، خودباوری ، تربیت اخلاق و معنویات و تقویت حس مسئولیت پذیری در دانش آموزان می باشد .
  وی افزود: در این طرح علاوه بر مرمت و بازسازی مدارس ، به دنبال نهادینه کردن فرهنگ در روحیه جهادی در کار و فعالیت می باشیم.
 • 24/تير/1396 - 13:16
  به گزارش چهارمحال بیست٬ جلسه شورای قشر استان چهارمحال و بختیاری با حضور جناب سرهنگ جمشیدی مسئول اردویی و گردشگری سپاه استان و مسئول سازمان بسیج دانش آموزی برگزار گردید.
  این جلسه با محوریت چگونه راهیان نور بهتری داشته باشیم با حضور شورای علویون و فاطمیون استان در خانه معلم شهرکرد برگزار گردید.
 • 24/تير/1396 - 10:53
  دختران را از چه سنی نسبت به چادر سر کردن و همچنین خواندن نماز تشویق کنیم تا آنها قبول کنند و دلسرد نشوند؟
  به طور کلی آموزش جریان حجاب امری آهسته و پیوسته است یعنی از ابتدای تولد نوزاد دختر باید این مساله کم کم به وی آموزش داده شود تا پوشش مناسب داشته باشد، با روسری آشنا شود، هر از گاهی از چادر استفاده کند و همین طور که بزرگ می شود به سن تکلیف رسید و مادر احساس کرد که فرزندش آمادگی پذیرش کامل چادر را دارد، زمان استفاده از چادر است.
  البته این توصیه ها را هم حتما اجرایی کنید:

صفحه‌ها